Cieľ 2

Ochrana vôd pred znečistením, znižovanie spotreby vody a znižovanie tvorby odpadových vôd.

Villa Brest má vlastnú studňu s pitnou vodou s obmedzenou kapacitou, ktorá závisí najmä od výdatnosti zrážok v regióne. Preto pre zníženie jej spotreby pri svojej prevádzke využíva najmodernejšie umývačky riadu so zníženou spotrebou vody, splachovače toaliet s obmedzovačmi, úsporné pákové/senzorové batérie a úsporné sprchové hlavice na presnú a rýchlu reguláciu vody. Na polievanie areálu Villa Brest používa výhradne dažďovú vodu.

Villa Brest disponuje vlastnou čističkou odpadových vôd s 99 % účinnosťou a najmodernejšími lapačmi tukov. Striktne dodržuje „Zelený program“ v spolupráci s hosťom pri výmene osušiek, uterákov, predložiek do sprchy a posteľnej bielizne, tzn. perieme ich iba vtedy, ak nás o to hosť požiada umiestnením špinavého uteráka na zem v kúpeľni. Pri dennom praní spotrebujú ubytovacie zariadenia obrovské množstvá vody, detergentov a energie. Vylúčením zbytočného prania dokážeme prispieť k úspore spotreby pitnej vody a úspore tvorby odpadovej vody.

Ďalším z krokov, ktoré má Villa Brest v krátkom čase podstúpiť na ochranu vody pred znečistením, je používanie produktov bez sulfátov a parabénov a pri upratovaní preferovanie prostriedkov, ktoré neobsahujú chlór, sú netoxické a biologicky odbúrateľné.

cta

Či v lete alebo v zime, každý si príde na svoje…

Všetci ste srdečne vítaní v rodinnom penzióne Villa Brest!