Cieľ 1

Ochrana ovzdušia, znižovanie spotreby elektrickej energie, znižovanie tvorby skleníkových plynov a uhlíkovej stopy.

Celý penzión Villa Brest je nefajčiarsky. Pre fajčiarov je vyhradený priestor vonku pred penziónom.

Villa Brest aktívne spolupracuje s lokálnymi firmami, dodávateľmi a producentmi v snahe o zníženie uhlíkovej stopy čo najväčšieho množstva výrobkov a v snahe o zabezpečenie čerstvosti, sezónnosti a lokálnosti potravín, vzhľadom na to, že sa nachádza v horskom teréne CHKO Kysuce.

Pre ohrev vody a vykurovanie priestorov využíva Villa Brest tepelné čerpadlá a solárnu energiu. Výrazne tak znižuje emisie skleníkových plynov, pretože nie je nútená kúriť drevom, plynom alebo elektrickým kúrením. Vykurovanie izieb a ďalších priestorov Villa Brest je riadené modernými informačnými technológiami podľa obsadenosti penziónu.

Spotrebu elektrickej energie aktívne znižuje Villa Brest tým, že na osvetlenie priestorov penziónu používa výhradne úsporné LED žiarovky. Svetlá na chodbách sú vybavené senzorom pohybu a vypínajú sa, keď nie sú potrebné. Rovnako vypína aj spotrebiče, ktoré nie je potrebné mať v prevádzke, pričom využíva výhradne spotrebiče energetickej triedy A. Ďalším krokom na ochranu ovzdušia a elimináciu emisií je zabezpečenie chladničiek, ktoré neobsahujú freóny.

cta

Či v lete alebo v zime, každý si príde na svoje…

Všetci ste srdečne vítaní v rodinnom penzióne Villa Brest!